Založ si blog

Naplnenie túžby

Ak chceš silnejšie svaly, dvíhaš stále ťažšie činky. Možno vtedy stonáš, ale ak to nevzdáš, želaný efekt sa dostaví. Ani kresťanský život nie je ľahký, dokonca Jeho Slovo ho prirovnáva k bojisku. Dôležité je vytrvať! Peter napísal: „Milovaní, nečudujte sa, keď ste v ohni skúšok, ktoré na vás prišli, akoby sa vám prihodilo niečo nezvyčajné!“ (1Pt 4,12).  Preto ver a hlavne vytrvaj v každej životnej skúške a neboj sa, efekt sa dostaví a to aj v nájdení tej najlepšej polovičky tvojho srdca.

 

Ako však veriť, keď prichádzajú pochybnosti a nič sa akoby nedeje v tvoj prospech a cítiš sa nezabezpečený, zabudnutý..?

V prvom rade, odožeň od seba obavy, ktoré útočia na tvoju myseľ – a zbav sa strachu.  Ako dieťa Kráľa máš nárok na Abrahámove požehnanie!

 

Strach je emócia, ktorá sa  ozve, keď sa nachádzaš v nebezpečenstve. Je to naučená reakcia človeka, nie vrodená. Môže podnecovať k lepším výkonom, k prekonaniu svojej pohodlnosti alebo samého seba. Môže však pôsobiť i deštruktívne, hlavne ak sa dlhodobo v istých veciach človeku nedarí a prestáva si veriť. Alebo ak máš negatívne skúsenosti, bojíš sa, že to opäť bude zlé. Ale prečo by to malo byť zlé? Veď s každým novým dňom prichádzajú nové výzvy, nové šance a nová nádej. Keď príde strach, nestiahni sa, ani nebuď  agresívny. Áno, aj za agresiou je často ukrytý práve strach. Zrelosť človeka, sa  prejavuje i v prekonávaní deštruktívneho strachu. Ľudia sa boja zmien, ale čo ak tá zmena otvorí nové obzory a prinesie veľa krásnych zážitkov? Čo ak za najbližším rohom, je to, po čom túžiš, pre čo sa formuješ?

Výskumníci zistili, že 4O % vecí, z ktorých máme obavy, sa nikdy nestanú, 30% je v minulosti, s ktorou nepohneš, 12 % sú iné veci, do ktorých ťa nič nie je a 1O % sa vzťahuje na choroby skutočné i tie v predstavách. Výsledok je, že len 8 %, ktorých sa bojíme, by sa skutočne mohli stať. Vedci z Yalskej univerzity identifikovali „gén obáv“ , ktorý možno zdediť, no dá sa prekonať.  V Biblii je údajne až 365x napísané „neboj sa“  – tak sa neboj – ničoho a ver. Ježiš kriesil mŕtvych a sám vstal z mŕtvych. Neexistuje pre neho nič, čo by nedokázal urobiť pre tvoj duchovný rast, ak mu naozaj veríš. „V pokoji sa ukladám a usínam, lebo len ty, Pane, ma nechávaš odpočívať v bezpečí.“ (Ž 4,8).

 

Keď sa Boh predstavil Abrahámovi, urobil tak pod menom El Shadai, t.j. „Zabezpečovaťeľ všetkého“.  Boh je schopný ti dať všetko. No otázka-  osoží ti všetko? A ďalej, musíš veriť, že tvoje túžby sníva i On, aby si pod svoju vieru dal pevný základ. „Môj Boh splní každú vašu túžbu..“ (Flp 4,19).  Tak mu už uver, že spolu dosiahnete tvoj cieľ, že tvoja túžba bude naplnená a hoci by to trvalo aj roky čakania.

Tvoja polovička totiž ešte nemusí byť zrovna na duši uzdravená, prípadne nemá otvorené srdce atď.., no zabezpečí ťa určite a dočkáš sa, lebo Mu veríš, nasleduješ a ľúbiš Ho a On dopraje.

Boh dáva Abrahámovi Zasľúbenú zem (zdroj: google obrázky).

————

 

Pekné piesenky pre krajší deň:

1.Christina Perri – A Thousand Years (Piano/Cello):

https://www.youtube.com/watch?v=QgaTQ5-XfMM&feature=autoplay&list=SP2FCE4EAED0A3000B&playnext=1

2: Over the Ranibow/Simple Gifts (Piano/Cello Cover)

https://www.youtube.com/watch?v=jzF_y039slk&feature=bf_next&list=SP2FCE4EAED0A3000B

————-

Prajem viac nádeje a dôvery v Otca, v jeho postaranie sa o tvoj život.

O pozitívnom Hip-hop(e)

02.10.2013

Nech sa ti darí, nech si šťastný, nech nemáš nepriateľov,nech ťa nezasiahne zlá vôľa, život máš pred sebou.. – znie v optimistickej piesni Nech sa darí od rapera, textára a producenta viac »

Delfini vplyv na človeka

02.10.2013

Človek od dávna skúmal prírodu a inšpiroval sa ňou. Skúšal získať, čo mu chýbalo. Usiloval o krídla a o schopnosť lietať. Inšpiráciou pre život sa mu však stali aj iné tvory než vtáky, viac »

Zaujimavý knižný tip pre nezadaných kresťanov

20.01.2013

Objavila som túto knižnú recenziu, ktorú zdieľam v celku prekopírovanú zo ženského kresťanského občasníka Miriam. Knihu som nečítala, no k téme o ktorej píšem, sa veľmi hodí. Astrid viac »

vianočné trhy bratislava

Ľudia sa pred sviatkami extrémne zadlžujú

17.12.2018 14:00

Vianoce znamenajú aj vyššiu spotrebu, a teda viac výdavkov, čo ľudí zvádza k čerpaniu úverov. Zadlžovania pod vplyvom emócií sa Slovensko akosi nevie zbaviť.

Peter gajdoš, minister obrany,

Ministerstvo obrany chce zvýšiť platy vojakov

17.12.2018 13:46

Rezort tak chce podľa ministra obrany Petra Gajdoša zatraktívniť povolanie profesionálnych vojakov.

india, smog, dym, prach, znečistenie

V Indii znásilnili trojročné dievča, stalo sa tak na šieste výročie sexuálneho útoku v autobuse

17.12.2018 13:41

Dievčatko našli v bezvedomí a silne krvácajúce.

Francúzsko, Štrasburg, streľba

Spoločníka predpokladaného útočníka zo Štrasburgu predvedú vo Francúzsku pred sudcu

17.12.2018 13:23

Muž je podozrivý z toho, že zaobstaral pre Chérifa Chekatta strelnú zbraň použitú pri útoku.

lucinka

Teší ma písať o akciách pre slobodných kresťanov a "články", kt. slúžia na poukázanie hodnôt a na povzbudenie, pomoc, potešenie, nádej. Ďakujem komentujúcim aj za niektoré napísané hlúposti a podané negatíva. Svoj život chcem však žiť hodnotne a s optimizmom. Preto, pokiaľ vás niektorá myšlienka z mojich "článkov" pozitívne oslovila , resp. posunula ďalej, ďakujem, že mi napíšte svoju referenciu súkromne na tento blog alebo na e-mail. Želám Vám veľa úspechov v láske, i celkovom živote. :) V zhrnutí, blog je určený na povzbudenie pre nezadaných kresťanov, ale i pre potešenie duše každého človeka s otvoreným srdcom. Príjemné čítanie :) ---------------- 1.www.youtube.com/watch?v=jzF_y… (Over the Rainbow/Simple Gifts (Piano/Cello Cover) - ThePianoGuys) 2.www.youtube.com/watch?v=DKC-l… (Me and My Cello - Happy Together (Turtles) Cello Cover - ThePianoGuys)

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 144685x
Priemerná čítanosť článkov: 7615x

Autor blogu